O projekcie

Kim jesteśmy?

Intencje.pl to świecka inicjatywa osób z branży IT, które od 2016 roku – poświęcając swój wolny czas – tworzą wirtualne miejsce spotkania osób pragnących modlitwy i tych, którzy gotowi są ją ofiarować. Korzystając z najnowocześniejszych form komunikacji – w świetle zapewnień Jezusa Chrystusa „(…) gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 19-20)” pragniemy, aby pozostawione w naszym serwisie prośby o modlitwę dotarły do jak największej ilości osób gotowych nieść modlitewną pomoc potrzebującym. Opiekę duchową nad serwisem sprawuje ks. Jarosław Hinc, proboszcz parafii p.w św Izydora Oracza w Gowinie. Patronem portalu jest św Izydor z Sewilli – opiekun internautów i informatyków.

Dla kogo jesteśmy?

Projekt dedykowany jest dwóm grupom osób. Pierwsza z nich to ci, którzy gotowi są poświęcić swój czas aby modlić się w pozostawionych u nas intencjach. Mogą to robić w trakcie wieczornej modlitwy, w drodze do pracy czy w przerwie pomiędzy codziennymi obowiązkami korzystając z naszej strony lub aplikacji na telefony z systemem Android lub iOS. Działanie tych osób można porównać do ogromnej wspólnoty rozsianej po całym świecie, ale jednoczącej się przez Internet.

Druga grupa to osoby, które z różnych powodów pragną modlitwy i wsparcia. Czasem są to ludzie, którzy znaleźli się nagle w trudnej sytuacji, leżą w szpitalach, pozostali sami ze swoimi problemami. Informujemy Ich o bezinteresownych modlitwach w ich intencjach. Przekazujemy Im tym samym jasny komunikat – „nie zostałeś(łaś) ze swoimi problemami sam(a). Jest ktoś, komu na Tobie zależy. Nie trać wiary i nadziei!”.

Obie grupy komunikujemy ze sobą poprzez mechanizm powiadomień, prywatnych wiadomości i prezentację wzajemnej aktywności.

Jak to działa?

Osoba, która pragnie modlitwy dodaje swoją intencję. Intencja ta po akceptacji moderatora i oznaczeniu odpowiednimi tagami publikowana jest na naszej stronie i rozsyłana do aplikacji zainstalowanych na telefonach naszych użytkowników. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie przycisk „Modlę się” ​autor intencji otrzymuje powiadomienie o modlitwie. Dzięki współpracy z  Fundacją Małych Stópek wszystkie opublikowane u nas intencje są dodatkowo wysyłane do współpracujących z nami zgromadzeń zakonnych:

Ile to kosztuje?

Nic. Zaplecze techniczne utrzymujemy z własnych środków. Korzystamy z otwartego, bezpłatnego oprogramowania i godnej podziwu ofiarności osób, które oferują chęć pomocy.

Jak się z nami skontaktować?

Prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: poczta@intencje.pl